2010-01-21

„A nadzieja jest wśród nas…”

W piękną śnieżną niedzielę 17 stycznia 2010 r. uczniowie klasy II i VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku zaprezentowali – przed społecznością wsi – „Jasełka”.

Występ miał miejsce w Kościele parafialnym pw Jana Chrzciciela, po mszy św. Licznie zgromadzeni wierni obejrzeli przepiękną inscenizację narodzin Zbawiciela. Utwór „Ave Maria” wycisnął niejedną łzę, wzruszając słuchaczy.

Mali artyści podziwiani byli za kreacje aktorskie. Na szczególne wyróżnienie zasługują pastuszkowie, których taniec ożywił publiczność i wprowadził wesoły nastrój.

Uczniowie kwestowali na rzecz dwóch „Zielonych Szkół” organizowanych w br szkolnym.

Inscenizacja przygotowana została przez nauczycieli placówki: p. Agnieszkę Kalwat i p. Marię Mokrzycką w ramach zajęć teatralnych programu profilaktycznego „Szkoła mój drugi dom”, realizowanego w placówce w miesiącu grudniu ub roku.