2010-01-18

Dzień Seniora w Mościsku

Obchody Dnia Seniora w Mościsku to już tradycja. 18 stycznia 2010 zaproszeni do Domu Mieszkańców goście wzięli udział we mszy św. odprawionej w ich intencji w kościele św. Jana Chrzciciela. Po jej zakończeniu obejrzeli jasełka przygotowane przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego reżyserowane przez pp. Agnieszkę Kalwat i Marię Mokrzycką.

Na uroczystym obiedzie w imieniu Rady Sołeckiej witał gości sołtys Michał Burban, życząc wszystkim przybyłym zdrowia, pomyślności i życzliwości na co dzień. Tego dnia był także wśród seniorów Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski dołączając się do wszystkich wypowiedzianych w tym uroczystym dniu życzeń. Przepięknie i bogato zastawione stoły były miłym dodatkiem do dalszej części uroczystości. Seniorzy obejrzeli występ zespołu Macieje, wysłuchali okolicznościowych wierszy. Wieczorna część spotkania upłynęła przy dźwiękach melodii śpiewanych i tańczonych do akompaniamentu p. Andrzeja Okruty.