2009-12-22

Sukces Stowarzyszeń w "Odnowie wsi"

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił listę rankingową projektów w ramach konkursu ofert na wykonanie zadania publicznego pn. "Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi".

Celem konkursu było wsparcie społeczności lokalnych, działających w "Odnowie Dolnośląskiej wsi" pobudzenie mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swojej miejscowości oraz rozwój tożsamości społeczności, zachowania dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich.

Milo nam poinformować, że wśród beneficjentów znalazły się stowarzyszenia działające na terenie Gminy Dzierżoniów:

• Stowarzyszenie Piława Dolna z projektem "Dbajmy o siebie, dbajmy o swoją wieś" - Piławianie w Odnowie Dolnośląskiej Wsi.

• Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" i projekt "Odnowa wsi Mościsko" - wydanie ulotek promujących ideę odnowy wsi.

• Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi: Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn, Włóki z projektem "Promocja idei odnowy wsi" w miejscowościach: Tuszyn, Włóki - "Niezapomniana kraina".

• Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów i projekt "Odnowa wsi" w Gminie Dzierżoniów - wydanie kalendarza na 2010 rok promującego ideę odnowy wsi.

Na szczególną uwagę zasługuje udział w konkursie stowarzyszeń, które zabezpieczyły środki własne do udziału w konkursie (20%) i samodzielnie przygotowały wnioski aplikacyjne Serdecznie gratulujemy.