2009-12-15

Kongres "Odnowy Wsi" w Książu

W dniach 12-13 grudnia br. na Zamku Książ odbył się I doroczny Kongres Odnowy Wsi dla liderów wiejskich i gminnych koordynatorów Odnowy Dolnośląskiej Wsi zorganizowany przez Wydział Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Gminę Dzierżoniów reprezentowali liderzy Programu Odnowy Wsi i przedstawiciele Stowarzyszeń: Jolanta Pindera, Edyta Mulka-Gonera, Agnieszka Anklewicz, Iwona Adamek, Dorota Wojciechowska, Piotr Pieszczoch i Marian Kowal. Tematyką zorganizowanego przedsięwzięcia było podsumowanie I roku funkcjonowania „Programu Odnowy Dolnośląskiej Wsi” przedstawione przez Bogusława Wijatyka – Dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego i Rozwoju Obszarów Wiejskich, omówienia założeń na rok następny oraz przybliżenia funkcjonowania regionalnych programów odnowy wsi w innych województwach.

W ramach programu konferencji zaprezentowane zostały najlepsze przykłady odnowy wsi z województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, kujawsko – pomorskiego. O "Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej" mówiła Pani Edyta Mulka-Gonera, a "Najlepsze Przedsięwzięcie Odnowy Wsi" - Święto Niezapominajki zaprezentowały Pani Dorota Wojciechowska i Pani Iwona Adamek.

"Najlepsze Przedsięwzięcie Odnowy Wsi" - Pani Dorota Wojciechowska i Pani Iwona Adamek
"Najpiękniejsza Wieś Dolnośląskia" - Pani Edyta Mulka-Gonera