2009-12-14

"Bezpieczne Jutro"

11 grudnia 2009 r. w sali wiejskiej w Piławie Dolnej odbyło się podsumowanie Powiatowego Programu w Obszarze Bezpieczeństwa "Bezpieczne Jutro".

Jego istotę stanowią konkretne działania, zmierzające do wzmocnienia czynników chroniących dzieci i młodzież przed przyjmowaniem postaw aspołecznych i demoralizacją. W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież z terenu powiatu dzierżoniowskiego a doniosłość podejmowanych działań podkreślili w swoich wystąpieniach:

Janusz Guzdek -Starosta Dzierżoniowski i Marek Chmielewski –Wójt Gminy Dzierżoniów. Obecnych było wielu znamienitych gości w tym zastępca Komendanta Powiatowego Policji kom. Przemysław Marut, st. kpt. Marek Hajduk Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej. W czasie spotkania dzieci prezentowały mini scenki teatralne związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem, bawiły się w rytmie muzyki i chętnie korzystały z przygotowanego poczęstunku. Punktem kulminacyjnym były odwiedziny Komisarza Lwa, który obdarował wszystkie dzieci świątecznymi podarunkami.

Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności wyniesione z warsztatów organizowanych w ramach Programu będą pomocne w życiu codziennym i skutkować będą jeszcze większym poczuciem bezpieczeństwa .