2007-03-23

Dzień Wagarowicza

Pierwszy Dzień Wiosny lub, jak wolą uczniowie Dzień Wagarowicza, w Gimnazjum Gminnym im. ks. Jana Melca w Dzierżoniowie nie sprzyjał ucieczkom.

Wbrew powszechnym zwyczajom uczniowie, którzy w tym dniu przyjechali do szkoły, pozostali w jej w murach, aby z zainteresowaniem uczestniczyć w programie rozrywkowym. Pierwszym jego punktem był pokaz atrakcyjnej wiosennej kolekcji mody dla nauczycieli i pracowników szkoły przygotowany przez samorząd uczniowski. Następnie każda klasa prezentowała własną interpretację znanego przeboju muzycznego. Jury jednogłośnie zadecydowało, że najbardziej oryginalny okazał się występ klasy II A z piosenką „Dżaga” Dody. Na zakończenie mogliśmy obejrzeć projekty eleganckich i praktycznych mundurków szkolnych. Nowy układ taneczny zaprezentował także szkolny zespół taneczny „Mirabelki”.

Choć aura w tym dniu nie dopisała, gdyż nie była wiosenna, to z pewnością gimnazjalistom nie zabrakło dobrego humoru i świetnej zabawy. Nad całością imprezy czuwały: opiekun samorządu Małgorzata Klepuszewska oraz Małgorzata Grzelak i Iwona Kołodziej.