2009-11-19

Medal Komisji Edukacji Narodowej

W dniu 6 listopada b.r. w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu podczas Dolnośląskiego Spotkania Liderów Ruchu Regionalistycznego, miał miejsce akt wyróżnienia zasłużonych dla regionalizmu i edukacji regionalnej na Dolnym Śląsku.

Pośród wyróżnionych znalazł się mgr Janusz Głód, nauczyciel Gimnazjum Gminnego im. księdza Jana Melca w Dzierżoniowie.

Minister Edukacji Narodowej, Katarzyna Hall, przyznała Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. O odznaczenie dla pana Głoda wnioskował prezes Dolnośląskiego Towarzystwa Społecznego-Kulturalnego prof. dr hab. Krystyn Matwijowski. Przed wręczeniem medalu krótką laudację wygłosił Anatol Jan Omelaniuk – przewodniczący Rady Krajowej Stowarzyszeń Regionalnych RP.

Aktu udekorowania medalem dokonał wicewojewoda dolnośląski Zdzisław Średniawski. Pan wojewoda w swoim wystąpieniu do wyróżnionych rozwinął myśl Jana Pawła II: "Narody, które o swojej pamięci zapominają, schodzą do rzędu plemienia" oraz Einsteina: "Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia".

Gratulujemy.