Inwestycje drogowe na terenie gminy Dzierżoniów

2009-11-16

Inwestycje drogowe na terenie gminy Dzierżoniów

Wojewoda dolnośląski ogłosił listę rankingową zadań zgłoszonych przez powiaty do dofinansowania w roku 2010 w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011.

Wśród 20 projektów zakwalifikowanych do otrzymania dotacji na bardzo wysokim, 3. miejscu uplasował się projekt powiatu dzierżoniowskiego dotyczący remontu dwóch przecinających się dróg powiatowych – z Jodłownika do Kietlic i z Ostroszowic do Bielawy. Jeśli Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdzi listy rankingowe w niezmienionym kształcie, powiat uzyska dotację w wysokości blisko 1,7 mln zł, a inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku.

Otrzymanie dofinansowania oznaczałoby, że w przyszłym roku będą kontynuowane remonty na drogach rozpoczęte w tym roku. Chodzi o realizowane obecnie dwa zadania: przebudowę ul. Ostroszowickiej w Bielawie (nr 3006D) oraz remont i przywrócenie ruchu na zamkniętej drodze z Owiesna do Piławy Górnej (nr 3004D).

Zakres prac przewiduje remont nawierzchni na długości 7,2 km drogi, zainstalowanie elementów bezpieczeństwa drogowego oraz wykonanie przy drodze prac pielęgnacyjnych, takich jak wyrównanie poboczy czy wycięcie krzaków. Wartość inwestycji szacuje się na 3,3 mln zł. Dofinansowanie w ramach "schetynówek" ma wynieść połowę tej kwoty. Poza tym zadanie wesprą dwie gminy – wiejska Dzierżoniów kwotą 400 tys. zł i Bielawa kwotą 100 tys. zł. Ponad 1,1 mln zł na realizację inwestycji zabezpieczył powiat. Informacja o przyznaniu dotacji rządowej powinna być znana do końca roku.