Zakończył się remont na drodze powiatowej w gminie Dzierżoniów

2009-11-16

Zakończył się remont na drodze powiatowej w gminie Dzierżoniów

Nową nawierzchnię zyskała droga z Roztocznika do Byszowa. Tym samym zakończył się remont na drodze Kołaczów – Roztocznik – Byszów.

Inwestycja była prowadzona w dwóch etapach. W pierwszym wykonano nową nawierzchnię na drodze z Kołaczowa do Roztocznika na odcinku 2600 mb, a w drugim z Roztocznika do Byszowa na odcinku 2400 mb. Kontynuacja prac była możliwa dzięki pozyskaniu przez powiat dotacji z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

W jej ramach obecnie jest budowanych pięć zatok autobusowych w Roztoczniku. Koszt całej inwestycji to blisko 2 mln zł. Dotacja rządowa wyniesie 50% jej wartości, czyli prawie 1 mln zł. Poza tym gmina wiejska Dzierżoniów wsparła remont kwotą 400 tys. zł. Pozostałe środki pochodziły z budżetu powiatu.