2009-11-12

Uczniowie w Srebrnej Górze

24 października 2009r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej oraz z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie uczestniczyły w wycieczce do twierdzy obronnej w Srebrnej Górze.

Wyjazd turystyczny został zrealizowany w ramach środowiskowego programu profilaktycznego, a głównym jego punktem były zajęcia profilaktyczne.

Podczas zajęć profilaktycznych dzieci uświadamiały sobie szkodliwości wynikające z palenia tytoniu, spożywania alkoholu, przybliżały sobie zdrowe formy spędzania czasu wolnego oraz zapoznały się ze sposobami radzenia sobie w trudnych, niebezpiecznych sytuacjach. Ponadto doskonaliły umiejętności współdziałania w grupie rówieśników oraz uczyły się odpowiedzialności za siebie i innych uczestników zabaw.

Dużą atrakcję stanowiło zwiedzanie fortu i podziemnych kazamat. Wystrzały z armaty, muszkietów, pistoletów skałkowych na długo pozostaną w pamięci i w uszach dzieci. Wspólne pieczenie kiełbasek w starodawnym kominku sprzyjało integracji dzieci z Piławy Dolnej.

Zajęcia profilaktyczne przeprowadził Krzysztof Twardak, opiekę pielęgniarską nad uczestnikami wycieczki sprawowała Joanna Twardak, a opiekę wychowawczą pełnił Jacek Dzwolak.