Finał Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju

2009-11-04

Finał Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju

W dniu 29.10.2009 na Hali Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju z udziałem ośmiu najlepszych reprezentacji szkolnych, które reprezentowały poszczególne strefy.

Powiat Dzierżoniowski reprezentowała Szkoła Podstawowa z Piławy Dolnej, która 23.10 2009r w finale strefy wałbrzyskiej zajęła 2 miejsce. (1. SP Imbramowice, 2. SP Piława Dolna, 3. SP 9 Dzierżoniów).

W meczach finału dolnośląskiego o I i III miejscu decydowały rzuty karne. Najlepszą unihokejową reprezentację w roku szkolnym 2009/2010 ma Szkoła Podstawowa w Łomnicy, która pokonała w decydującym meczu Szkołę Podstawową w Gaworzycach.

Piława Dolna w meczu o III miejsce zremisowała ze szkołą z Krzeszowa 2:2, jednak w rzutach karnych musiała uznać wyższość przeciwników przegrywając 1:2.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Łomnica
     2. SP Gaworzyce
     3. SP Krzeszów
     4. SP Piława Dolna
     5. SP Chocianów
     6. SP Imbramowice
     7. SP 90 Wrocław
     8. SP Dobroszyce

Szkołę Podstawową w Piławie Dolnej reprezentowali: Bocianowska Magda, Urlik Paulina, Berezicka Karolina, Pastuch Magda, Jarmużek Michał, Szady Adrian, Kufel Mateusz, Dawidziak Damian, Sulikowski Mariusz, Maciąg Kamil. Opiekun Krzysztof Twardak.