Ogłoszenie Powiatowego Zespołu Doradców

2009-10-21

Ogłoszenie Powiatowego Zespołu Doradców

Powiatowy Zespół Doradców, informuje o projekcie „ Profesjonalna opiekunka i pomoc domowa”. Celem projektu jest nabycie przez uczestniczki wiedzy i atrakcyjnych umiejętności w zakresie pełnienia usług opiekuńczych wobec dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych, oraz w zakresie profesjonalnego prowadzenia gospodarstwa domowego.

Uczestniczkami projektu mogą być:

1. Kobiety pozostające bez zatrudnienia ( z wyłączeniem bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy), zamieszkujących w gminach wiejskich, miejsko-wiejskich i miastach do 25tys. Mieszkańców, zamierzających podjąć zatrudnienie w charakterze opiekunki dziecięcej, osoby oraz pomocy domowej.

Uczestniczkami projektu nie mogą być:

1. Zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy.
  2. Zatrudnione na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru lub mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej
  3. Prowadzące działalność gospodarczą
  4. Rolnicy lub domownicy rolnika ubezpieczenie w KRUS
  5. Uczniowie lub słuchacze szkoły dziennej
  6. Studenci studiów dziennych

Szkolenie obejmuje 160 godzin i będzie trwało od stycznia 2010r. do sierpnia 2010r, spotkania będą odbywać będą się we Wrocławiu w systemie weekendowym dwu i trzy dniowym raz w miesiącu czyli grupa odbędzie 8 godzin takich spotkań. Uczestnicy otrzymają wyżywienie w wysokości 70zł dziennie oraz dodatek szkoleniowy w wysokości 4 zł.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 074/831-28-92 bądź w Powiatowym Zespole Doradców ul.Świdnicka 38; 58-200 Dzierżoniów