2009-10-21

"Piękna Wieś Dolnośląska" 2009

Finał !!! Finałów !!!
16 października 2009 r. w Mościsku był bardzo ważnym dniem dla naszej społeczności, bowiem w tym dniu przybyła do nas komisja z Urzędu Marszałkowskiego w składzie: Anna Malinowska, Bogusław Wijatyk, Paweł Czyszczoń, aby rozstrzygnąć , która z wsi: Mościsko czy Wierzbna, jest w województwie najpiękniejszą i najbardziej prężną miejscowością.

Wszyscy bez wyjątku pragniemy , aby przyznano nam pierwsze miejsce. W tym celu nasza Liderka Edyta Mulka-Gonera zmobilizowała wszystkie organizacje działające u nas do aktywnej pracy, a były to: Stowarzyszenie Przystań Mościsko, Rada Sołecka, Klub Druga Młodość 50+, K.G.W., Rada Parafialna, O.S.P., LKS- DĄB Mościsko, Szkoła , Przedszkole oraz Urząd Gminy Dzierżoniów.

W konkursie oceniano estetyczny wygląd wsi, inicjatywy społeczne podejmowane przez nasze środowisko, w tym prace społeczne.

Komisja wraz z wójtem Markiem Chmielewskim, v-ce wójt Jolantą Zarzeką, radnymi naszej wsi Grzegorzem Powązką i Edytą Mulką-Gonerą oraz sołtysem Michałem Burbanem, zwiedziła naszą piękną wieś (mimo iż dzień był dżdżysty). Podczas wizytacji wsi , zaszczycili nas swoją obecnością senator Stanisław Jurewicz oraz poseł Tomasz Smolarz. Ok. godz. 14.00 zebraliśmy się wspólnie: mieszkańcy, komisja oraz zaproszeni goście w Domu Mieszkańców - naszej wiejskiej świetlicy, pięknie przystrojonej kwiatami i naturalnymi girlandami o barwach jesieni. Biesiadę uświetniła muzyka zespołu "Macieje" z Ostroszowic oraz dźwięki akordeonu p. Barbary Biegalskiej.

Wszystkich zaproszono do suto zastawionego stołu biesiadnego. Po oficjalnym powitaniu dokonanym przez Liderkę i Sołtysa, głos zabrał Wójt Marek Chmielewski wyjaśniając cel i charakter konkursu. W jego mowie zawarty był podziw dla naszych przedsięwzięć .

W tym czasie nasze gospodynie podawały do stołów smaczne, własnoręcznie przygotowane dania obiadowe, wędliny, pyszne ciasta i napoje. Wszystkim bardzo smakował nasz poczęstunek. Podczas biesiady prezes Stowarzyszenia Anna Czuwara przedstawiła dorobek naszej społeczności. Wyświetlona prezentacja multimedialna w całości uwidoczniła nasze zmagania! Na wyróżnienie zasługuje też wystawa rękodzieła naszych uzdolnionych artystów, a "Izba Pamięci" stworzona w naszej salce katechetycznej napawa nas radością i dumą. W podsumowaniu tej miłej imprezy, dyrektor Bogusław Wijatyk podkreślił, że wieś Mościsko zasługuje na najwyższe trofea, ale na finałowy rezultat musimy poczekać jeszcze kilka dni. Jesteśmy dobrej myśli i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki!!!!

opr. Stanisława Filozof