2009-10-20

Pasowanie na ucznia w Ostroszowicach

Dnia 14 października 2009r. w Szkole Podstawowej w Ostroszowicach uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej oraz pasowanie pierwszaków na uczniów.

18 -tu pierwszoklasistów wraz ze swoją wychowawczynią panią Iwoną Cebulską niecierpliwie oczekiwali tego dnia i solidnie się do niego przygotowywali. Swój występ rozpoczęli od odtańczenia poloneza. Następnie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki, których zdążyli się wspólnie nauczyć. Przeszli również sprawdzian wiedzy o Ojczyźnie, szkole i zachowaniu się na ulicy. Gromkie brawa nagradzające popisy dzieci były równocześnie zgodą na przyjęcie pierwszaków w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach. Dzieci złożyły ślubowanie, którego tekst odczytał Wójt Gminy Dzierżoniów pan Marek Chmielewski. Następnie Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego pani Urszula Zając dokonała aktu pasowania na ucznia. Później były życzenia i upominki od zaproszonych gości .

Uczniowie klasy I dziękują Wójtowi Gminy Dzierżoniów, panu Markowi Chmielewskiemu, Radnym Rady Gminy Dzierżoniów: pani Ewie Żuchowskiej- Toboła, pani Annie Kwiatkowskiej, panu Marcinowi Kostusiowi, Sołtysowi Ostroszowic, pani Małgorzacie Glapa- Felsztyńskiej, dyrektorowi ZSP w Ostroszowicach, pani Urszuli Zając, Bibliotekarce z Biblioteki w Ostroszowicach, pani Marii Kirkiewicz, emerytowanej nauczycielce Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach, pani Danucie Kurzak oraz nauczycielom, uczniom i rodzicom obecnym na uroczystości.