2009-10-13

Wyścig kolarski

W dniu 11.10.2009r. w Tuszynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Wyścigu Parami na Czas oraz Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Wyścigu Parami na Czas w kategoriach Kobiety Open i Mężczyźni Open o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów.

Na starcie stanęło blisko 70 par z klubów z Dolnego Śląska.

W kategorii Młodziczka trzecie miejsce zajęły zawodniczki LKS „Ogniwo Boxmet” Dzierżoniów Agnieszka Kusiak i Klaudia Zając,

W Kategorii juniorka młodsza drugie miejsce zajęła Aleksandra Wiśniewska zawodniczka Ogniwa z Uciechowa w parze z Katarzyną Kiejdą, ustępując zawodniczkom z Górnika Wałbrzych Roksanie Eksterowicz i Justynie Kwiecińskiej.

Bezkonkurencyjni okazali się juniorzy młodsi i juniorki z Ogniwa Dzierżoniów, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach

Juniorzy młodsi Adam Majorek i Tomasz Mickiewicz pokonali zawodników z Górnika Wałbrzych i z Jelcza Laskowic.

W kategorii Open wygrały juniorki Paulina Guz i Natalia Mielnik, wyprzedzając swoje klubowe koleżanki z Ogniwa Małgorzatę Piotrowską z Uciechowa i Patrycję Zamarię. Trzecie miejsce zajęły Dorota Kosko i Natalia Frączek.

W Kategorii Mężczyźni Open, na drugim miejscu uplasowała się para z Dzierżoniowa w składzie Norbert Słowiński z Bogdanem Kołodziejskim.

Zarząd Klubu LKS „Ogniwo” Dzierżoniów dziękuje bardzo serdecznie wszystkim osobom, które pomogły nam przy organizacji i przeprowadzeniu zawodów, a w szczególności panu Markowi Chmielewskiemu, wójtowi Gminy Dzierżoniów, pani Jolancie Zarzece, zastępcy wójta Gminy Dzierżoniów, pani Elżbiecie Kędzierskiej- Dydo, dyrektorce Szkoły Podstawowej w Tuszynie, bardzo, bardzo gorąco księdzu proboszczowi z parafii Narodzenia NMP w Kiełczynie Stanisławowi Olszowy za pomoc i zaangażowanie, kierownikowi Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Spraw Obywatelskich gminy Dzierżoniów panu Andrzejowi Mich, panu Krzysztofowi Chamerze i strażakom z Mościska, panu Przemysławowi Podkówce i strażakom z Tuszyna, pani Krystynie Kaliskiej, Dziękujemy również serdecznie naszym sponsorom za okazaną pomoc a w szczególności: Gminie Dzierżoniów, Boxmet, Przedsiębiorstwo Budowlane Miazga, Aklima,Intermarche, Danrol of Poland, Rowery Dejnek, Invest Park, Aklima, J.G. Jerzy Gawrycki, Roomster, Dykon, Jol-Lak, Projekt, Domino, K-2 sklep sportowy, Dan Dis, Transsystems, Romis , Projekt, Ślusarstwo Biernacki, Powiatowe Zrzeszenie LZS, TV- Sudecka, DOBA.PL, Tygodnik Dzierżoniowski, Radio Sudety.

Jarosław Pawlaczek
prezes LKS Ogniwo Dzierżoniów