2009-09-30

„Jesteśmy bezpieczni na drodze”

9 września br. dzieci z GPP w Piławie Dolnej i GPP w Dobrocinie gościły Komisarza Lwa. Przybył on w towarzystwie dwóch policjantów: młodszego aspiranta J. Zbozienia i młodszego aspiranta A. Kłosa oraz p. rzecznik KPP w Dzierżoniowie A. Guzek, a także Telewizji Sudeckiej.

Policjanci objaśniali dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w drodze do i ze szkoły oraz podczas zabaw. Uczyły się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Miały tez okazję praktycznie przećwiczyć zdobyte umiejętności. Policjanci przestrzegali także przed niebezpiecznymi i zakazanymi zabawami, jak: zakaz gry w piłkę w pobliżu jezdni, zakaz przechodzenia przez jezdnie w nieoznaczonych miejscach, zakaz zbliżania się do bezdomnych zwierząt – sposób zachowania się w przypadku ataku agresywnego psa. Dzieci przypomniały sobie numery telefonów alarmowych prezentując jeden z nich wierszykiem: "112 i zielona słuchawka".

Na koniec wychowankowie przedszkoli otrzymali drobne upominki w postaci odblasków. Miały również wiele pytań do policjantów i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi nieprawidłowych zachowań na drodze. Udzieliły wywiadu do Telewizji Sudeckiej, prezentując zdobyte wiadomości.

Pozostała grupa uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piławie Dolnej tzn. klasy I-VI spotkała się z przedstawicielem KPP w Dzierżoniowie 16 września. Uczniowie przypomnieli sobie przepisy ruchu drogowego, rozmawiali nt kontaktu z obcymi osobami oraz z bezdomnymi zwierzętami. Każdy uczeń otrzymał bardzo praktyczny długopis z wypisanymi numerami alarmowymi.

Nad całością czuwała jak co roku dyrektor ZSz-P w Piławie Dolnej p. Małgorzata. Lis oraz pedagog p. Agnieszka Dębiec.