Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska 2009”

2009-09-21

Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska 2009”

W gminie Dzierżoniów gościliśmy Komisję Konkursową "Piękna Wieś Dolnośląska 2009".

W związku z konkursem ogłoszonym w maju br. przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego "Piękna Wieś Dolnośląska 2009" Gmina Dzierżoniów zgłosiła w kategorii "Najpiękniejsza wieś" miejscowość Mościsko, natomiast w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi" następujące inicjatywy:

• Założenie Klubu Seniora "Druga Młodość 50+" - organizator: Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko",
  • "Święto Niezapominajki" - organizator: "Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn i Włóki"

W dniu 17 września 2009r. gościliśmy na terenie gminy Komisję Konkursową, w skład której weszły następujące osoby:

1. Anna Malinowska- przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (Przewodnicząca Komisji)
  2. prof. Jan Kęsik – przedstawiciel Uniwersytetu Wrocławskiego
  3. dr Zbigniew Kuriata – przedstawiciel Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
  4. Izabela Zamirska – Rajek – moderator Odnowy Wsi
  5. Krzysztof Szustka- moderator Odnowy Wsi
  6. Przedstawiciel Dolnośląskiej Izby Rolniczej
  7. Przedstawiciel Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

Komisja spotkała się z przedstawicielami "Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn, Włóki" oraz Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko". Panie Prezes Stowarzyszeń Dorota Wojciechowska oraz Edyta Mulka-Gonera przedstawiły profesjonalne prezentacje multimedialne, ukazujące prace mieszkańców na rzecz odnowy wsi i osiągnięcia swoich stowarzyszeń. Obie wsie, dla których całe wydarzenie miało charakter lokalnego święta, ugościły komisję swojskim jadłem, a Mościsko przygotowało objazd po najatrakcyjniejszych zakątkach swojej miejscowości. Teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.