Podziękowania za plony … w Mościsku

2009-09-11

Podziękowania za plony … w Mościsku

W niedzielę 06 września 2009 r. odbyły się w Mościsku dożynki wiejskie. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11:30 mszą dożynkową w kościele parafialnym, którą celebrował ks. Proboszcz Zdzisław Pienio.

Zgromadzeni wierni modlili się i dziękowali za zebrane plony. Wśród zaproszonych gości na mszy obecna była zastępca wójta gminy Dzierżoniów – Jolanta Zarzeka.

Po mszy, mieszkańcy udali się na boisko wiejskie, gdzie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyły się wybory żony dla sołtysa. Kandydatki do tej zaszczytnej funkcji, uczestniczyły w konkurencjach mających na celu sprawdzenie ich kompetencji. Konkurencje były niełatwe:

1. upleść powróz
  2. rzut wałkiem
  3. rozpoznanie płci królików.

Zwyciężczynią została Malwina Cicha z Mościska (co sołtys na to?) Dobrej zabawie towarzyszyła wyśmienita kuchnia: grochówka, swojski chleb ze smalcem, kukurydza, kapusta po gruzińsku, kiełbaska i kaszanka z grilla, frytki, ciasto i napoje.

Nie zapomniano o najmłodszych. Pociechy mogły bawić się na dmuchanym zamku, jak również uczestniczyły w zawodach sportowych. W typowo męskiej konkurencji "rzut kaloszem na odległość" – wygrał wójt Marek Chmielewski – gratulujemy

Tańce i swawole trwały do godz. 1:00 w nocy. W przyszłym roku zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy i okolic…

A juści!