AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-10-30

7B z Tuszyna w stolicy polskiej piosenki

aktualności Gmina Dzierżoniów

Uczniowie z klasy 7B ze szkoły podstawowej w Tuszynie udali się 16 października 2019 roku na wycieczkę klasową do Opola. W środę rano wszyscy stawili się punktualnie na dworcu PKP w Dzierżoniowie wraz ze swoim wychowawcą Jarosławem Pawlaczkiem i opiekunem Elżbietą Szczepańską. Szynobus Kolei Dolnośląskich zawiózł nas do Wrocławia, a następnie PKP Intercity pojechaliśmy do Opola.

Pierwszym punktem programu był udział klasy w warsztatach muzycznych "Ale wokale" w edukacyjnym studiu nagrań. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje takie studio, jakie są jego możliwości w zakresie produkcji muzycznej wykorzystującej głos, poznali także skale głosu, efekty wokalowe stosowane w studiu (delay, reverb, echo), a także zobaczyli na czym polega korekcja dźwięku. W trakcie warsztatów uczniowie nagrali własną piosenkę w studio do muzyki znanego polskiego zespołu rockowego.

Po zajęciach wokalnych nadszedł czas na zwiedzanie Muzeum Polskiej Piosenki. Setki nagrań, utworów, zarejestrowane wywiady z muzykami, dziennikarzami muzycznymi, rekwizyty, możliwość zagrania na perkusji - każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Żal było opuszczać to niezwykłe miejsce. Na koniec pamiątkowe zdjęcie na scenie Amfiteatru i spacer na Stare Miasto.

Ostatnim punktem wycieczki było wejście na Wieżę Piastowską. Pani przewodnik przedstawiła nam historię wieży i Opola wykorzystując środki multimedialne i efekty dźwiękowe. Ze szczytu wieży mogliśmy podziwiać panoramę Opola i okolic.

Czas szybko nam minął i musieliśmy wracać na dworzec. Wieczorem dotarliśmy do Dzierżoniowa.

opracował Jarosław Pawlaczek

7B z Tuszyna w stolicy polskiej piosenki7B z Tuszyna w stolicy polskiej piosenki7B z Tuszyna w stolicy polskiej piosenki7B z Tuszyna w stolicy polskiej piosenki7B z Tuszyna w stolicy polskiej piosenki7B z Tuszyna w stolicy polskiej piosenki
powrót do poprzedniej strony