2009-07-14

Rajd Rowerowy w Jodłowniku

Rajd Rowerowy w Jodłowniku zorganizowany został 11 lipca 2009r. przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gór Sowich, a finansowany przez Gminę Dzierżoniów w ramach konkursu na krzewienie Kultury i Sportu - rozpisanego przez Gminę wiosną tego roku.

W rajdzie wzięło udział 18 dzieci z Jodłownika i Ostroszowic. Na starcie odczytany został regulamin imprezy, który przede wszystkim NIE przewidywał wyścigu na czas. Cieszy bardzo fakt, że prawie wszyscy uczestnicy przybyli w kaskach ochronnych.

Przejazd drogą leśną o długości ponad 2 km nie był problemem nawet dla najmłodszych uczestników choć przy większych wzniesieniach maluchy dzielnie pokonywali trasę pieszo. Na kilku punktach kontrolnych opiekunowie i rodzice zorganizowali konkursy i zabawy, które były punktowane i dzięki nim udało wyłonić się zwycięzców w dwóch grupach wiekowych. Najwięcej emocji wzbudzało wieszanie prania na czas - szczególnie wśród męskiej części uczestników. Nie mniej jednak w tej dyscyplinie "sportu" chłopcy spisali się nadzwyczaj dzielnie. Skąd oni posiadają takie umiejętności ???

Dziewczęta też radziły sobie wyśmienicie, szczególnie na podjazdach gdzie potrzebna była dość duża siła mięśni nóg. Wszyscy bawili się wybornie i obyło się bez większych kontuzji i wypadków – na szczęście.

Martwi jednak małe zainteresowanie imprezą mieszkańców Jodłownika choć była wspaniała okazja do wybrania się na spacer i spędzenia czasu w otoczeniu przyrody. Pogoda też dopisała, a i nadmiernie wysoka temperatura nie zniechęcała do zabawy.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami, słodyczami a zwycięzcy pucharami z dedykacją. Na zakończenie imprezy organizatorzy zapewnili ognisko, pieczone kiełbaski i napoje. Sądząc po zadowolonych i uśmiechniętych minach dzieciaków i ich opiekunów – impreza w pełni się udała.

A oto i zwycięzcy:

w starszej grupie wiekowej :
  • Weronika Jasińska - I miejsce
  • Mateusz Gorzknik - II miejsce
  • Emilian Drabik - III miejsce
w młodszej grupie wiekowej :
  • Michał Sztuka - I miejsce
  • Tomasz Augustyn - II miejsce
  • Mateusz Furgał - III miejsce

Trasa rowerowa była oznaczona znakami i taśmami ostrzegawczymi a przez cały czas jej trwania czuwała karetka Prywatnego transportu Medycznego ,,AMBULANS’’ z Dzierżoniowa wraz z bardzo miłą załogą. Pozdrowienia od organizatorów.

Impreza była uzgodniona z Nadleśnictwem Świdnica oraz Zarządem Parku Krajobrazowego Gór Sowich.

Zapraszamy za rok... jak się uda!
Stowarzyszenie Przyjaciół Gór Sowich