„Klub Kolorowej Rabatki” w Mościsku

2009-07-09

„Klub Kolorowej Rabatki” w Mościsku

Stowarzyszenie "Przystań Mościsko" podjęło się organizacji półkolonii pod hasłem "Klub Kolorowej Rabatki". Środki finansowe pozyskano przystępując do konkursu "Pożyteczne wakacje" organizowanego prze Fundację Wspomagania Wsi.

Organizacja półkolonii przewidziana była dla 30 uczestników lecz frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Obecnie mamy 60 podopiecznych. Na pokaz umiejętności psów policyjnych przyszło 76 dzieci.

W ofercie programowej zaplanowano zajęcia na 12 dni. Obejmują one - wycieczki piesze, rowerowe i autokarowe, zajęcia porządkowe, artystyczne i rekreacyjne. Przewidziany jest dzień ze strażakami, gdzie dzieci zapoznają się z przepisami przeciwpożarowymi, udzielania pierwszej pomocy oraz wezmą udział w zawodach w rozwijaniu i zwijaniu węży strażackich oraz ubieranie munduru na czas.

Przesłanie projektu zakłada efektywne spędzanie czasu w gronie rówieśników, wspólne wykonanie prac podnoszących estetykę najbliższego środowiska dzieci.

Wszystkie zajęcia mogły się odbyć dzięki hojności sponsorów i zaangażowaniu mieszkańców, za co serdecznie dziękujemy.