2007-03-27

Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT

W Szkole Podstawowej w Uciechowie 22 marca odbyła się VI edycja Międzygminnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich, którzy najlepiej wypadli w jego eliminacjach gminnych 22 lutego. Wszystkie dzieci przyjechały do Uciechowa ze swoimi opiekunami. W konkursie rywalizowało 21 uczniów z 10 szkół podstawowych powiatu dzierżoniowskiego.

Zawodnicy pisali dyktando, wyjaśniali zasady pisowni, a także uzupełniali wyrazy brakującymi literami, zgodnie z obowiązującymi zasadami pisowni. Wszystkie zadania tematycznie związane były z historią książki oraz wynalazcą czcionki drukarskiej Janem Gutenbergiem. Opracowała je Elżbieta Juziuk-Janicka. Wybrane spośród opiekunów jury sprawdzało prace konkursowe. Najlepsza w rywalizacji okazała się Adrianna Kaszuba ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie. Drugie miejsce zajęła Ewa Bednarz ze Szkoły Podstawowej w Uciechowie, a trzecie przypadło w udziale Magdalenie Staniszewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie. Jury przyznało też jedno wyróżnienie dla Michała Lucka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Dzierżoniowie.

Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody książkowe od patronów imprezy, reprezentujących gminę Dzierżoniów, wójta Mariana Kowala i przewodniczącego rady gminy Adama Jana Maka. Pozostali uczestnicy dostali ciekawe książki oraz pamiątkowe dyplomy. Gminę reprezentował również dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Samorządowych Józef Idzi. Opiekunowie dzieci dostali podziękowania za trud włożony w ich świetne przygotowanie do konkursu.