Poszukiwacze przygód, czyli piraci z Ostroszowic na Zielonej Szkole w Kołobrzegu

2009-06-22

"Było zimno i mrocznie… wszyscy płakali… oto piraci z Ostroszowic wyruszyli na wielką wyprawę w poszukiwaniu przygód i odkrywaniu morskich tajemnic";

Tak zaczyna się pierwszy dzień 23.05.2009r. w dzienniku pokładowym, który codziennie podczas pobytu na Zielonej Szkole w Kołobrzegu prowadzili dzielni piraci czyli uczniowie z klasy II i III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach. Każdy dzień był niesamowitym przeżyciem dla dzieci, które przyjechały nad morze. Odbyły rejs na statku Viking, zwiedziły latarnię morską w Kołobrzegu, uczestniczyły w zabawach morskich i plażowych, zwinnie bawiły się w małpim gaju czyli na placu zabaw. Podziwiały widok morskich fal z molo, a także śpiewały szanty na deskach kołobrzeskiego amfiteatru. Mało tego: dzielni piraci, świetnie bawili się w "Indiańskiej wiosce" w Zieleniewie oraz uczestniczyli w "Pirackiej przygodzie" w Reducie Solnej. Do dziś wspominane są zabawy na bomie, przeciąganie liny, wiązanie węzłów, taniec z obijakiem czy też zdobywanie sprawności cieśli okrętowego.

Zielona Szkoła na długo pozostanie w pamięci jej uczestników. Każdy dzień kończył się zapisem w dzienniku pokładowym oraz dokumentem w formie plastycznej, nagradzanej muszelkami. O czym z poważaniem informują dzieci i ich opiekunowie: Iwona Cebulska, Alicja Najwer, Maria Kirkiewicz.

Mali piraci z Ostroszowic dziękują Wójtowi Gminy Dzierżoniów Markowi Chmielewskiemu, Sołtysowi Ostroszowic Małgorzacie Glapa-Felsztyńskiej, Sołtysowi Owiesna Stanisławowi Gładyszowi oraz Radzie Rodziców ZSP w Ostroszowicach za wsparcie finansowe.