Gimnazjaliści potrafią bezpiecznie zachowywać się na wsi

2009-06-02

Gimnazjaliści potrafią bezpiecznie zachowywać się na wsi

Dnia 28 maja 2009r. w Gimnazjum Gminnym im. ks. Jana Melca w Dzierżoniowie odbył się po raz trzeci konkurs "Jak bezpiecznie zachowywać się na wsi".

Konkurs został zorganizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu i OR KRUS w Wałbrzychu. Poprzedzony był szkoleniem, które odbyło się w kwietniu br. W szkoleniu brali udział wszyscy uczniowie Gimnazjum Gminnego. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów naszej szkoły, których wytypowała pani mgr inż. Kinga Winnicka – szkolny koordynator konkursu.

Imprezę przeprowadzili: Pan Anatol Włodawski inspektor ds BHP OR KRUS w Wałbrzychu oraz Pan Konrad Zdrojewski radca ds. rolnictwa Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu.

Celem szkolenia i konkursu jest zapoznanie młodzieży z realnymi zagrożeniami dla życia i zdrowia, z jakimi mogą się spotkać w życiu codziennym i w pracy na gospodarstwie rolnym oraz metody i działania mające na celu zapobieganie wypadkom na wsi wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na 20 pytań między innymi:
  • jak należy schodzić z przyczepy załadowanej materiałem objętościowym,
  • ile osób może przebywać na kombajnie zbożowym podczas jego pracy,
  • co należy używać do gaszenia pożaru instalacji elektrycznej,
  • w jaką gaśnicę powinien być wyposażony ciągnik rolniczy.
Nagrody rzeczowe: odtwarzacze MP-4 i MP-3 zostały przyznane za 9 pierwszych miejsc.

Nagrodzeni:
  1. Katarzyna Adamczyk Kl. III A