III Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców

2009-05-26

III Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców

22 maja 2009r w Parku Sportowo – Rekreacyjnym we Włókach rozegrano III Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych.

W turnieju udział wzięły 3 szkoły – z Ostroszowic, Piławy Dolnej i Tuszyna. Każda drużyna składał a się z 9 zawodników. Mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym".

Tabela końcowa:
  1. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej - 6 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach - 3 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie - 0 pkt.

Drużyna Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej wystąpiła w składzie: Morawski Adam, Zagała Jakub, Jarmużek Michał, Gałek Kamil, Dukała Tomasz, Godos Karol, Błaszkiewicz Kamil, Rosolik Radosław, Chruszcz Wojciech, Bocianowski Kamil, Pastuch Dawid. Opiekun drużyny – Krzysztof Twardak.

Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Pana Marka Chmielewskiego (Wójta Gminy Dzierżoniów), Pana Ryszarda Brzeskiego (Sekretarza Gminy Dzierżoniów), Pani Doroty Wojciechowskiej (Prezesa Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi: Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn, Włóki) Pani Elżbiety Kędzierskiej – Dydo (Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie) i Pana Józefa Świtalskiego (Radnego Gminy Dzierżoniów) puchar, dyplom, piłkę, oraz medale dla każdego zawodnika i opiekuna. Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy, medale oraz piłki.

Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi: Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn, Włóki, Gmina Dzierżoniów i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie.

Opr. Jacek Dzwolak, Krzysztof Twardak.