2009-05-22

"Mistrz ortografii"

„Nieduży, ciemnobrązowy bóbr Konstanty leżał między rozłożystymi krzewami bukszpanu i z dumą myślał o swoich nowych żeremiach.” Tak rozpoczynało się dyktando, które musieli napisać uczestnicy III Gminnego Konkursu Ortograficznego uczniów klas V – VI, który 19 maja b.r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie.

W zmaganiach ortograficznych brało udział 16 uczniów ze wszystkich szkół gminnych.

Wyniki konkursu:

• I miejsce i tytuł "Mistrz Ortografii" – Diana Nawrocka, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej.

• II miejsce – Dominik Kozłowski, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach.

• III miejsce – Marlena Kawecka, Szkoła Podstawowa w Mościsku.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, a nauczycielkom - P. Marii Mokrzyckiej, P. Małgorzacie Rosie, P. Dorocie Antoszków - dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

Bardzo dziękujemy również P. Markowi Chmielewskiemu - Wójtowi Gminy Dzierżoniów za ufundowanie nagród oraz P. Renacie Idzik – nauczycielce z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie za zredagowanie dyktanda i pomoc przy organizacji konkursu.

Na kolejne zmagania o tytuł „Mistrza Ortografii” zapraszamy już za rok.

Organizatorki:
P. Elżbieta Kędzierska-Dydo – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie;
P. Gabriela Dzwolak – nauczycielka j. polskiego.