,,....siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie...’’

Pod takim tytułem realizowany jest w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II projekt edukacyjny, w którym uczniowie i nauczyciele podejmują szereg różnorodnych działań.
Całe zamieszanie zainspirowane zostało rosnącą w parku przy szkole potężną ponad pięćsetletnią lipą będącą pomnikiem przyrody. Wokół tego okazałego drzewa krążyły nasze pomysły, a teraz działania. Zaplanowany czas ich trwania to luty-maj. Część z nich już się zakończyła, inne są w trakcie realizacji, a jeszcze inne niebawem się rozpoczną.
W związku z realizacją projektu odbyły się między innymi:
- konkurs recytatorski "Poezja pod lipą" dla klas I-III,
- spotkanie i rozmowa z leśniczym z Nadleśnictwa Miękinia dla wszystkich uczniów naszej szkoły,
- dwie turystyczne wycieczki rowerowo-piesze "Śladami lipowego szlaku", w trakcie których dotarliśmy na Szczytną oraz do malowniczo położonego pałacu w Dobrocinie; efektem tych wypraw jest mapa tras z naniesionymi punktami występowania lip, które zostały sfotografowane i zmierzony obwód ich pni,
- za kilka dni odbędzie się wyjazd dzieci klas I-III do Centrum Edukacji Ekologicznej w Myśliborzu, gdzie będą brały udział w zajęciach ekologicznych związanych między innymi z różnymi gatunkami lipy występującymi w Polsce,
- przedszkolaki wraz ze swoimi nauczycielkami i rodzicami układały rymowanki związane z lipą,
- trwa konkurs na imię naszej lipy,
- oraz realizowane jest przedsięwzięcie "Lipa w obiektywie".
Mamy ciekawy pomysł na podsumowanie projektu. Napiszemy o tym po jego zakończeniu. Pochwalimy się również wszystkimi zrealizowanymi zadaniami, może zainspirujemy innych do podjęcia ciekawych działań związanych z walorami ich miejsca zamieszkania czy nauki.
Elżbieta Sakowicz![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
