Zapraszamy na "Święto Niezapominajki"

2009-05-12

Zapraszamy na "Święto Niezapominajki"

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi: Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn, Włóki zaprasza na "Święto Niezapominajki", które zorganizowane będzie 16 maja 2009 roku na placu sportowo-rekreacyjnym we Włókach od godziny 16.00 do 24.00.

Głównym celem przedsięwzięcia jest integracja społeczności lokalnej oaz zaangażowanie jej do pracy na rzecz innych. Takie działania są szczególnie potrzebne w naszym środowisku. Nie ma tutaj wielu możliwości spotkania się, porozmawiania, podzielenia się swoimi problemami oraz sposobami radzenia sobie z nimi, przekazania własnego doświadczenia. Członkowie naszego lokalnego środowiska bardzo często pozostają sami, dlatego też nasze święto pozwoli im się lepiej poznać, zjednoczyć i stworzyć coś wspólnego.

Ten dzień chcielibyśmy rozpocząć meczem piłki siatkowej o tytuł Mistrza Niezapominajki. Krótka sonda pozwoliła stwierdzi, iż piłka siatkowa jest bardzo pożądaną formą odzywki.

Sport jest forma rozrywki, która jednoczy każdego, dlatego też zorganizujemy zawody sportowe nazwane "Niezapomnianym Dziesięciobojem". W "Dziesięcioboju" przewidujemy następujące dyscypliny: ringo, skakanie w gumę, długa skakanka, klasy, kapsle, chód na nartach, dwa ognie, siano, proca. W zawodach wystąpią 3 drużyny po 10 zawodników w każdej. Zawody przeznaczone są dla osób w każdym wieku, a zapisy do poszczególnych drużyn odbywać się będą we wcześniejszym terminie w Filii nr 3 Biblioteki publicznej Gminy Dzierżoniów w Tuszynie. Idealnym zakończeniem rozgrywek będzie niewątpliwie dyskoteka "Niezapomniane Rytmy", która dostarczy równie wielu, pozytywnych wrażeń.

Od godziny 12.00 do 18.00 planowane są konsultacje lekarskie oraz mammograficzne badania profilaktyczne pod hasłem "Nie zapominajmy o zdrowiu". Jest to bardzo potrzebne działanie w naszym środowisku

Dla upamiętnienia „Święta Niezapominajki” pragniemy stworzyć księgę dedykacyjną, w której wszyscy uczestnicy będą mogli wpisywać swoje dedykacje oraz potwierdzić swój udział w festynie. W ramach "Święta Niezapominajki" planujemy także wykonywanie fotografii na tle niezapominajek co także będzie świetną pamiątką udanej imprezy.