AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2007-01-09

Budowa Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie

aktualności Gmina Dzierżoniów

Na mocy aneksu do umowy z firmą MAXI-STAR KONSTRUKTOR podpisanego 22 grudnia 2006 roku główny wykonawca Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie w ramach kary za opóźnienia w realizacji inwestycji zmodernizuje płytę boiska do piłki nożnej i wykona jej renowację za darmo. Wielkopolska firma budowlana otrzyma też niższe wynagrodzenie o 50 tys. złotych.

O tyle spadną więc koszty inwestycji. Gmina przedłużyła firmie termin zakończenia budowy centrum w Uciechowie do 30 czerwca 2007 roku.

Na dwóch hektarach zamkniętego, oświetlonego terenu powstaną: dwufunkcyjne boisko do koszykówki i tenisa kryte nowoczesną, odporną na niszczenie nawierzchnią poliuretanowo-gumową, zespół boisk do siatkówki i piłki nożnej, budynek zaplecza o powierzchni 200 m? (a w nim m.in. natryski i szatnie), plac zabaw dla dzieci ze ścianą wspinaczkową, wieżami, wieżyczkami, piaskownicą, zjeżdżalnią, ścieżką zdrowia oraz część rekreacyjna z murowanym grillem i wiatą.

Zaprojektowane boiska mają wymagane, standardowe rozmiary (np. do piłki nożnej 105/62 m). Wyposażone będą w piłkochwyty, czyli siatki uniemożliwiające piłkom wylatywanie daleko poza linię autu. Kibice będą mogli oglądać mecze z trzystopniowych trybun, również po zmroku, bo Centrum Kulturalno-Sportowe w Uciechowie oświetlą lampy halogenowe wraz z eleganckimi lampami parkowymi. Poprowadzi do niego licząca 316 metrów droga wyłożona solidną kostką brukową.

Europejski Fundusz Orientacji i Gwarancji Rolnej przekaże na ten cel maksymalne dofinansowanie. Inwestycja realizowana w ramach programu "Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego" otrzyma ze środków unijnych 450 tys. zł. Program ten dobrze spełnia swoją rolę, bo wykrzesał wśród mieszkańców Uciechowa oddolną inicjatywę. To oni w 2004 roku postanowili, by w środku wsi wybudować centrum z prawdziwego zdarzenia. Będzie to kolejny nowoczesny plac rekreacyjny na terenie gminy.

powrót do poprzedniej strony