2009-05-04

Konkursu plastyczny - podsumowanie

Biblioteka Publiczno-Szkolna w Piławie Dolnej w miesiącu marcu ogłosiła konkurs plastyczny pt. "Podania-baśnie-legendy polskie".

W konkursie uczestniczyły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej. Konkurs plastyczny poprzedzony była lekcjami bibliotecznymi, w których to przedszkolaki oraz uczniowie zapoznali się choć częściowo z bogactwem legend, podań, baśni polskich. One bowiem składają na obraz najdawniejszych dziejów narodu polskiego, jej przeszłości, tradycji, historii, wierzeń.

Napłynęły 74 przepiękne prace. Jury w składzie: Dorota Antoszków, Elżbieta Biernacka, Wanda Kun wybrały laureatów konkursu. 17.04.2009r. ogłoszono wyniki. Dyplomy i nagrody wręczyła zwycięzcom dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej -Małgorzata Lis.

A oto laureaci: grupa przedszkolna: I miejsce- Marcel Masłowski, II miejsce- Antonina Olewińska, III miejsce- Oliwia Fijak, wyróżnienie: Justyna Podawca. Klasy I-III: I miejsce- Wojtek Orpel, II miejsce- Maria Izdebska, II miejsce- Milena Masłowska, III miejsce- Paweł Kasztelan. Klasy IV-VI: I miejsce- Diana Nawrocka, II miejsce- Dominika Frygies, III miejsce- Natalia Chlipała.

Wyróżnienia otrzymali: Kamila Maciąg, Michał Gałek, Milena Zagała, Jakub Chlipała, Grzegorz Złotnicki, Karolina Krawczyk, Justyna Bednarz, Sara Szeliga, Damian Dawidziak, Patrycja Szeliga, Karolina Juraszek, Kasia Smura, Klaudia Kurpińska.

Nagrody ufundowali: dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Małgorzata Lis, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów z/ś w Mościsku -Grzegorz Domagała.