2009-04-28

Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi - sport

Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi: Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn, Włóki rozpocznie w najbliższym czasie projekt w Gminie Dzierżoniów pod nazwą "Krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu gminy Dzierżoniów".

Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Dzierżoniów poprzez organizację imprez, zawodów i innych przedsięwzięć o charakterze sportowym – organizacja turniejów i rozgrywek sportowych.

Celem projektu jest:

• Wyłonienie najlepszych zawodników i drużyn szkolnych (przedszkolnych) gminy Dzierżoniów w rozgrywkach sportowych.
  • Uatrakcyjnienie zajęć pozalekcyjnych z zakresu wychowania fizycznego i sportu w szkołach, przedszkolach.
  • Promowanie edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu.
  • Promocja gminy Dzierżoniów.

Wśród zajęć przewidywane są:

• Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych.
  • Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych.
  • III Gminne Biegi Papieskie, dla wychowanków przedszkoli i uczniowie szkół z terenu Gminy Dzierżoniów.
  • Rozgrywki sportowe - halowa piłka nożna, w których udział wezmą uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie.