,,ABECADŁO ŚMIECIADŁO” znamy, bo o naszą Ziemię dbamy

2009-04-24

,,ABECADŁO ŚMIECIADŁO” znamy, bo o naszą Ziemię dbamy

Pod takim hasłem 23 kwietnia 2009r. w ramach projektu "ABECADŁO ŚMIECIADŁO", realizowanego przez Stowarzyszenie "EKOSKOP" oraz Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD-7 w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach.

W klasie pierwszej odbyło się jedno z zajęć zaznajamiających dzieci z książeczką wydaną przez Stowarzyszenie EKOSKOP.

Książeczka w formie ekologicznego elementarza pomogła dzieciom nie tylko poznać i utrwalić litery, ale również stała się przewodnikiem po świecie ekologii.

Podczas zajęć pierwszaki zapoznały się z alfabetycznie ułożonymi rodzajami odpadów. Każdej literze towarzyszył kolorowy rysunek i krótki, wierszyk opisujący wybrany problem ekologiczny. Zostały tam też ukazane proekologiczne zachowania, polegające na domowej segregacji odpadów.

Podsumowaniem tych zajęć była przygotowana przez poszczególne dzieci - z pomocą rodziców i wychowawczyni p. Elżbiety Juziuk – Janickiej - prezentacja wybranego wiersza w formie mini przedstawienia.

Każdy może zrobić coś dobrego dla dobra nas wszystkich, dla przyszłości Ziemi, ale nikt, tak jak uwrażliwione na potrzeby Ziemi dzieci, nie potrafi zaangażować się w niesienie jej pomocy i ochronę środowiska.