2009-04-14

Konkurs w Niedzielę Palmową

Święto Niedzieli Palmowej w dniu 5 kwietnia 2009 r. w kościele p.w. Jana Chrzciciela w Mościsku miało bardzo uroczysty charakter.

Jak co roku z tej okazji wierni zgromadzili się w świątyni, przynosząc palmy, które ks. proboszcz poświęcił na mszy porannej i na sumie. W zależności od upodobań wykonawców palmy różniły się wielkością, kształtem, kolorami. Duże ustawiono przy bocznych ołtarzach, a mniejsze wierni trzymali przy sobie. Nastrój w kościele był bardzo podniosły.

Z inicjatywy Rady Sołeckiej i Rady Parafialnej pod patronatem ks. kanonika Zdzisława Pienio rozstrzygnięto konkurs wg wcześniej ustalonego regulaminu. Oceniano palmy w dwóch kategoriach.

Palmy w I kategorii wykonały dzieci z poszczególnych klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku. W tej grupie zwyciężyła klasa V. W nagrodę uczniowie pojadą całą klasą do kina.

W kategorii II prezentowały się wzory indywidualne. Laureatami została młodzież z rodziny Adamczyk i Matyasik.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i pieniężne. Nagrodą pocieszenia były czekoladowe cukierki, którymi poczęstowano pozostałych uczestników konkursu. Nagrody ucieszyły zwycięzców.

Impreza zorganizowana przez inicjatorów, a szczególnie przez sołtysa Michała Burbana, była bardzo trafna. Wszystkim podobały się estetycznie wykonane palmy. Kilkumetrowa wielkość i ich barwa mogłyby konkurować nawet z łowickimi wzorami.

opr. Stanisława Filozof