2009-04-06

Spotkanie Grup Odnowy Wsi

W dniu 01 kwietnia 2009r. o godzinie 17.00 w Sali Wiejskiej w Piławie Dolnej odbyło się spotkanie Grup Odnowy Wsi. Celem spotkania było przybliżenie zasad dotyczących realizacji regionalnego programu "Odnowa Wsi w Województwie Dolnośląskim".

Zebrani obejrzeli film przygotowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, w którym idee programu Odnowy Wsi w Województwie Dolnośląskim przedstawili Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Tadeusz Drab, Dyrektor Departamentu Mienia Wojewódzkiego i Rolnictwa - Pan Bogusław Wijatyk oraz Wojewoda Opolski - Pan Ryszard Wilczyński, który omówił pojęcie odnowy wsi, cel i zakres programu oraz organizację procesu odnowy wsi w województwie opolskim, . Następnie Zastępca Wójta Pani Jolanta Zarzeka przedstawiła zebranym prezentację, pt. "Odnowa wsi szansą rozwoju twojej miejscowości".