2009-04-06

W hołdzie Janowi Pawłowi II

Dnia 31 marca 2009 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odbył się konkurs recytatorski upamiętniający IV rocznicę śmierci Ojca Świętego.

Przybliżenie postaci Naszego Papieża oraz Jego poetyckiej fascynacji i twórczości to powód do spotkania dla 34 młodych recytatorów z 16 szkół z terenu Powiatu Dzierżoniowskiego. Poziom artystyczny występujących uczniów był bardzo wysoki, a wszyscy uczestnicy w sposób profesjonalny i z wielkim zaangażowaniem artystycznym interpretowali wybrane przez siebie fragmenty utworów Karola Wojtyły. Na słowa uznania zasługują również opiekunowie artystyczni, którzy przygotowali swoich uczniów do recytacji.

Przed rozpoczęciem konkursu, aby oddać hołd zmarłemu Papieżowi, przedstawiciele szkół oraz zaproszeni goście złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą Janowi Pawłowi II. Wszyscy zainteresowani mogli również zapoznać się z publikacjami dotyczącymi Papieża- Polaka wyeksponowanymi na specjalnie przygotowanej wystawie.

Organizatorami tego przedsięwzięcia była Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania Ziemi Dzierżoniowskiej oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie.