2009-04-01

"Razem w Europie"

"Razem w Europie" pod takich hasłem odbył się 26 marca w Szkole Podstawowej w Piławie Dolnej gminny im. Kornela Makuszyńskiego etap Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej.

Do rywalizacji stanęły drużyny czterech szkół podstawowych z Gminy Dzierżoniów: Mościska, Ostroszowic, Tuszyna i Piławy Dolnej. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszym etapem był test, który zawodnicy rozwiązywali indywidualnie. Etap drugi składał się z bloku 5 zadań, które uczniowie wykonywali drużynowo.

Jury w składzie: Krystyna Skowrońska- Kierownik Referatu Oświaty, Sportu i Turystyki, Dorota Furtak- dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mościsku, Urszula Zając- dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ostroszowicach, Jadwiga Szpiech- nauczyciel Szkoły Podstawowej w Tuszynie wyłoniło zwycięzców.

Indywidualnie : I miejsce zajęła- Natalia Chlipała ze Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej, II miejsce- Tomasz Kacprzyk ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie, III miejsce- Edyta Majewska ze Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej, IV miejsce- Radosław Pohl- ze Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach.

Najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa z Tuszyna zajmując I miejsce, II miejsce- Szkoła Podstawowa z Ostroszowic, III miejsce- Szkoła Podstawowa z Mościska, IV miejsce- Szkoła Podstawowa z Piławy Dolnej.

Zwycięska szkoła będzie reprezentować Gminę Dzierżoniów podczas etapu Międzygminnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej w Pieszycach.

Dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów- Marka Chmielewskiego wręczyła z-ca wójta Joanna Zarzeka.

Odpowiedzialne za przeprowadzenie konkursu były nauczycielki Dorota Morawska, Ewa Głowacka-Żuk, Iwona Gutkowska-Kołodziej, Katarzyna Złotnicka i Dorota Antoszków.