2009-03-24

Przyszła nam WIOSENKA...

- tylko astronomiczna, niestety, bo zima najwyraźniej nie oddała pola i w piątek 20 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku, Marzanna wystąpiła w kole ratunkowym, sprytnie broniąc się przed utopieniem w lodowatej wodzie.

Po dwóch godzinach lekcyjnych pani dyrektor Dorota Furtak przekazała władzę przewodniczącej samorządu uczniowskiego Oli Zielińskiej i bezpiecznie, pod dachem, przy ciepłych kaloryferach, wystrojona wiosennie, uczniowska brać witała nową porę roku wesołymi piosenkami tematycznymi, konkursami na przewrotne odpowiedzi, zawodami sportowymi.

Każda z grup wykonała obowiązkowe zadania: klasy prezentowały dorodne i pomysłowe rzeżuchowe ogródki, wymyślne Marzanny, plakaty o bezpiecznych wakacjach. Powołane do oceny tych wytworów jury „...oniemiało zachwytu...” i nagrody w postaci kolorowych lizaków przyznało wszystkim bez wyjątku.

Zwycięska Marzanna wystąpiła w szpilkach na zgrabnych, słomianych nóżkach, z modna dużą torbą i w przeciwsłonecznych okularach, a jej autorzy – klasa II wraz ze swą wychowawczynią, spałaszowała nagrodę – pizzę , zasponsorowaną przez pizzerię De Grasso z Dzierżoniowa. Sponsora pozyskała p. Magdalena Lisiecka. Koordynacją przygotowań i prowadzeniem imprezy zajęła się p. Agnieszka Gadomska – nauczycielka opiekująca się samorządem uczniowskim.

opr. Krystyna Chrostowska