2009-02-25

Kolarze w Książu

23 lutego na Zamku Książ odbyła się uroczysta Gala Dolnośląskiego Sportu Młodzieżowego, na którą zaproszono najlepsze kluby sportowe Dolnego Śląska.

Wśród nich z Powiatu Dzierżoniowskiego LKS Ogniwo Dzierżoniów, Muflon Bielawa i klub bokserski.

W obecności najwyższych władz państwowych i samorządowych – wicepremiera Grzegorza Schetyny, wojewody dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca, marszałka województwa dolnośląskiego Marka Łapińskiego, posłów i senatorów z Dolnego Śląska przedstawiciele LKS Ogniwo Dzierżoniów – prezes Jarosław Pawlaczek, trener Mariusz Mazur i zawodniczka Paulina Guz otrzymali nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego w wysokości 5000 złotych. Także Muflon i klub bokserski otrzymali nagrody finansowe.

Ministerstwo Sportu i Turystyki prowadzi klasyfikację Sportu Młodzieżowego. Z tego rankingu wynika, że najlepszym klubem sportowym Powiatu Dzierżoniowskiego jest klub LKS Ogniwo Dzierżoniów, który zgromadził 74,5 pkt. Wszystkie kluby z powiatu dzierżoniowskiego zdobyły 254 punkty, co pozwoliło zająć naszemu powiatowi 115 miejsce w kraju na 363 sklasyfikowane.

Relacja z Gali Dolnośląskiego Sportu Młodzieżowego w TVP Wrocław, w czwartek, 26.02 o godzinie 17:00.