2009-02-23

Konkursy, konkursy…

Jak co roku w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej w miesiącu lutym odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Złote Usta”, będący I etapem XIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK.

Jury w składzie: Wanda Kun, Dorota Antoszków, Dorota Morawska, Agnieszka Dębiec, spośród 8 uczestników wyłoniło trójkę laureatów: Maciej Supranowicz, Karolina Kuźmińska, Diana Nawrocka, którzy będę reprezentować szkołę na szczeblu gminnym. Dyplomy i nagrody książkowe wręczyła zwycięzcom dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej - Małgorzata Lis.

Również w lutym uczniowie zmagali się z zagadnieniami związanymi z wiedzą mitologiczną podczas szkolnych eliminacji Powiatowego Konkursu Mitologicznego „WCIĄŻ O IKARACH GŁOSZĄ”.

Uczestnikami byli uczniowie klasy V. Spośród najlepszych wyłoniono pięcioosobową drużynę w składzie: Magdalena Bocianowska, Wioletta Motyka, Adrian Zagała, Diana Nawrocka, Karolina Berezicka. Uczniowie Ci będą reprezentować naszą szkołę podczas II etapu konkursu - eliminacji międzyszkolnych.

Odpowiedzialne za przeprowadzenie konkursów były nauczycielki: Dorota Antoszków, Iwona Gutkowska-Kołodziej.