AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2009-02-05

Przyjemne z pożytecznym...

aktualności Gmina Dzierżoniów

Ferie 2008 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku wykorzystano do realizacji przyjętego w planie rozwoju szkoły założenia, by odbywane wycieczki spełniały cel kształcący i były łączone z nietypowymi lekcjami.

I tak - dzięki udostępnionemu przez Samorząd Gminy autobusowi - 40-osobowa grupa, uczniów klas I - VI Zespołu, odwiedziła Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu, gdzie najmłodsi z zaciekawieniem obejrzeli ekspozycje dotyczące dawnej wsi dolnośląskiej, pełną niezwykłych pomysłów wystawę szopek świątecznych i wystawę sztuki chińskiej.

Tematem lekcji zamówionej w muzeum były dawne wierzenia ludowe. Tak zaroiło się od strzyg, utopców, mamun, zmor, ćmuchów i innych straszydeł, że nawet największym zuchom zrzedły miny... Swoje wyobrażenia duszków i zjaw dzieci narysowały węglem i prace te trafiły na wystawkę.

Kolejny wyjazd pozwolił na zapoznanie się z nowym Parkiem Wodnym we Wrocławiu, oferującym takie atrakcje, jak cztery zjeżdżalnie, basen z wysokimi falami, leniwą rzekę, basen solankowy, cztery jacuzzi, strefę dla dzieci. W trakcie obu wycieczek obejrzano nowości filmowe w Multikinie.

Poza wycieczkami można było uczestniczyć w zajęciach aerobiku, koła plastycznego oraz rozgrywkach sportowych (współpraca z LKS-em). Grupa uczniów klasy trzeciej spędziła czas pracowicie, zgłębiając tajniki ortografii.

A śnieg... no cóż, spadł, gdy tegoroczne, znacznie przyspieszone ferie, właśnie się kończyły...


opr. Krystyna Chrostowska

powrót do poprzedniej strony