2009-01-23

Pożytek publiczny 2009

Wójt gminy Dzierżoniów ogłosił w dniu 22 stycznia 2009r. otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie współpracy gminy Dzierżoniów z organizacjami pozarządowymi.

W jego ramach o dofinansowanie zadań, których beneficjentami będą mieszkańcy gminy, mogą się starać stowarzyszenia prowadzące działalność dotyczącą:

1. Krzewienia kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu Gminy Dzierżoniów.
  2. Działań na rzecz osób niepełnosprawnych.
  3. Nauki, edukacji, oświaty i wychowania.
  4. Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji.
  5. Ratownictwa i ochrony ludności.

Ogółem na realizację zadań publicznych przez organizację pozarządowe gmina Dzierżoniów w roku 2009r przeznaczyła kwotę 150.000 zł. Termin składania ofert upływa dnia 24 lutego 2009r. o godz. 15:30.

Treść ogłoszeń konkursowych umieszczona jest w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Dzierżoniów:
www.ugdzierzoniow-bip.pbox.pl
w zakładkach - Ogłoszenia i Organizacje pozarządowe.

Dodatkowych informacji i wyjaśnień dotyczących konkursu udziela Elżbieta Ogrodnik – Urząd Gminy Dzierżoniów, tel. 074/831-50-80