2009-01-21

Opłatkowe spotkanie w gminie

Tradycją kultywowaną w gminie Dzierżoniów są noworoczne spotkania opłatkowe z udziałem zasłużonych dla Gminy wieloletnich Pracowników Oświaty. W Nowym Roku 2009 zaszczyt przyjęcia Szanownych Gości przypadł Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Mościsku, wspieranemu przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Sołecką.

Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Dzierżoniów p. Marek Chmielewski. Władze gminne reprezentowały również: p. Jolanta Zarzeka z-ca Wójta Gminy i p. Krystyna Skowrońska – kierownik Referatu Oświaty i Sportu. Wśród zaproszonych gości znalazły się p. Krystyna Kodeniec – prezes Zarządu Gminnego Związku Nauczycielstwa Polskiego i p. Kazimiera Sygulska – przewodnicząca ZZN „Solidarność” oraz Dyrektorzy gminnych placówek oświatowych.

W pierwszej części uroczystości uczniowie klasy III i IV przygotowani przez p. Krystynę Chrostowską - wystąpili z przedstawieniem jasełkowym. Część druga upłynęła na wspólnym kolędowaniu i serdecznych rozmowach, bo okazji do takich spotkań jest niewiele.

Dyrektor ZSzP w Mościsku Dorota Furtak serdecznie dziękuje za współpracę w organizacji spotkania Kołu Gospodyń Wiejskich i Radzie Sołeckiej z Mościska.

opr. Mgr Krystyna Chrostowska