2009-01-14

WOŚP w Ostroszowicach - podsumowanie

11 stycznia 2009 r w Ostroszowicach zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sztab powołany w Zespole Szkolno  - Przedszkolnym w Ostroszowicach czynnie włączył się w do akcji już 9 raz.

38 wolontariuszy z trzech gminnych placówek oświatowych (tj. Szkoły Podstawowej im. M.Kopernika w ZSP w Ostroszowicach, Szkoły Podstawowej im. K.Makuszyńskiego w ZSP w Piławie Dolnej, oraz Szkoły Podstawowej w ZSP w Mościsku) kwestowało w Piławie Dolnej, Roztoczniku, Dobrocinie, Ostroszowicach, Owieśnie, Jodłowniku i Mościsku. Finał imprezy miął miejsce tradycyjnie w sali ośrodka kultury w Ostroszowicach. Finałowy koncert to występ: wychowanków i uczniów ZSP w Ostroszowicach, formacji tanecznej „Space dance”, zespołu ludowego „Macieje”, ”Młodych Gniewnych”, zespołu „One face” oraz duetu Werniks.

W przerwach miedzy występami licytowano gadżety WOŚP, kalendarze, przewodniki turystyczne, książki kulinarne (wydawnictwa Urzędu Gminy w Dzierżoniowie) oraz przedmioty przekazane na ten cel przez artystów zamieszkujących na terenie gminy Dzierżoniów (p. Dorotę Chmielewską, Antoninę Maciątek, Ryszarda Wojnarskiego, Tomasza Bogdanowicza) oraz p. Marcina Hamelę i Nadleśnictwo Świdnickie.

Ogólna kwota zebrana w czasie finału to: 7813,54 zł
  • wolontariusze z Piławy Dolnej-2385,07
  • wolontariusze z Mościska 1906,59 zł
  • wolontariusze z Ostroszowic 2035,29 zł
  • licytacja :1030 zł
  • loteria:380 zł
kwota zebrana przez strażaków OSP w Ostroszowicach:76,59 zł

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację XVII finału WOŚP w Ostroszowicach: pracownikom Zespołu Szkolni  - Przedszkolnego w Ostroszowicach, Radzie Rodziców działającej przy placówce, Radzie Sołeckiej wsi Ostroszowice, wszystkim sponsorom i darczyńcom.