2009-01-05

Spektakl poetycko-muzyczny w Gimnazjum Gminnym im.ks. Jana Melca w Dzierżoniowie

„Za snem, za jawą, za westchnieniem rodzi się Wigilia”. To motto przyświecało uroczystemu spotkaniu zorganizowanemu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Gimnazjum Gminnym im. ks. Jana Melca w Dzierżoniowie.

W spektaklu poetycko-muzycznym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: Pani Krystyna Skowrońska - kierownik referatu Oświaty Sportu i Turystyki Gminy Dzierżoniów, Pan Adam Mak – przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów, Pan Józef Idzi – pracownik Gminy Dzierżoniów.

Słowa, które padły na zakończenie przedstawienia: "Żeby w pokoju tej nocy pobladły troski nasze i niepokoje zgasły. By żaden człowiek nie był obcy. Żeby nie było samotnych. By każdy z każdym dzielił się sercem jak wigilijnym opłatkiem – z dobrymi łzami w oczach. By drogi krzywe stały się prostymi..." wprawiły wszystkich w przedświąteczną zadumę.

W Gimnazjum Gminnym spotkali się również emerytowani nauczyciele z naszej gminy (byli pracownicy szkoły) zaproszeni przez p. dyrektor J. Stawarz na symboliczną Wigilię przy choince. Spotkaniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera.

Opracowała: Iwona Gutkowska - Kołodziej