2008-12-04

Kolejne odbiory prac inwestycyjnych

W gminie Dzierżoniów miały miejsce kolejne odbiory prac inwestycyjnych prowadzonych w tym roku na jej terenie.

28 listopada zakończono odbudowę mostu drogowego w Ostroszowicach. Koszt zadania wyniósł 335.000 zł, a dofinansowanie w sumie 147.738 zł pochodziło ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Tego samego dnia zakończono także przebudowę ul. Błotnistej w Piławie Dolnej oraz wykonanie oświetlenia ulicznego. Koszt inwestycji poprawiającej bezpieczeństwo mieszkańców wyniosło 903 tysiące. Gmina pozyskała na ten cel 198.000 zł z Terenowego Funduszy Ochrony Gruntów Rolnych oraz 298.000 z Agencji Nieruchomości Rolnych. Natomiast 3 grudnia zamontowano altanę ogrodową przy placu zabaw w miejscowości Nowizna, służącą jako miejsce spotkań dla mieszkańców tej miejscowości i upiększającą ją.