2008-11-26

Dzień otwarty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku

Jedno z zadań, zawartych w planie wychowawczym placówki, dotyczy współpracy z rodzicami – w formie zajęć otwartych.

Realizację tego założenia rozpoczęła wychowawczyni klasy I p. Agnieszka Kalwat, która 20 listopada 2008 r. zaprosiła rodziców pierwszaków na całodzienny blok zajęć o tematyce teatralnej. W miarę wolnego czasu, rodzice mogli uczestniczyć w lekcjach od rana, bądź rotacyjnie i obserwować, jak dzieci radzą sobie w grupie. Było też wiele okazji, aby „puchnąć z dumy”, bo najmłodsi uczniowie pokazali się od najlepszej strony.

Jest to również jeden ze sposobów promowania szkoły w środowisku. W przyszłości planowane są kolejne zajęcia otwarte, zarówno w klasach nauczania zintegrowanego, jak i w klasach IV-VI.

opr. mgr Krystyna Chrostowska