2008-11-25

11 miejsce Piłkarzy z Piławy Dolnej

W dniach 21-23 listopada w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Polski Wiejskich Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej organizowane przez Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego w Warszawie, Elbląski Szkolny Związek Sportowy oraz Starostę Elbląskiego.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej zajmując III miejsce w powiatowych zawodach, okazali się najlepszą szkołą wiejską z naszego terenu. W związku z tym, otrzymali nominacje „SZS Dolny Śląsk” do reprezentowania województwa dolnośląskiego, Powiatu Dzierżoniowskiego i zarazem Gminy Dzierżoniów na XXVI Finałach Krajowych Wiejskich Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju wzięli udział mistrzowie i wicemistrzowie województw. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej zajęła 11 miejsce na 22 zespoły biorące udział w turnieju.

Skład naszej drużyny: Błaszkiewicz Kamil, Godos Karol, Bocianowski Kamil, Zagała Jakub, Rosolik Radosław, Dukała Tomasz, Kufel Mateusz, Jarmużek Michał, Pastuch Dawid.

Dziękujemy serdecznie, za pomoc w realizacji wyjazdu na zawody wójtowi Gminy Dzierżoniów Markowi Chmielewskiemu i Radnym Gminy Dzierżoniów, Radzie Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Olimp” w Piławie Dolnej, Bankowi Spółdzielczemu w Dzierżoniowie, Kazimierzowi Sadkowi właścicielowi Firmy „Globgranit” w Piławie Dolnej, Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dzierżoniowie oraz Szkolnemu Związkowi Sportowemu „Dolny Śląsk” we Wrocławiu. To dzięki tym sponsorom 16 młodych kibiców mogło dopingować drużynę z Piławy Dolnej. Opiekunami byli: Jacek Dzwolak, Joanna Twardak i Krzysztof Twardak.