2008-11-24

Dzień Pracownika Socjalnego

W piątek 21 listopada przypadał Dzień Pracownika Socjalnego, który był okazją do wyróżnienia działań na rzecz służby dla społeczeństwa.

Z tej okazji gratulacje otrzymali Państwo: Joanna Iwaszkiewicz, Elżbieta Werner, Renata Dziewirz i Piotr Nowak z Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów.

Pomoc społeczna to nie tylko wspieranie słabych, chorych i niepełnosprawnych, to również pomoc ubogim, bezrobotnym czy bezdomnym. To praca trudna i odpowiedzialna, bowiem oczekiwania społeczne wobec pracowników służb społecznych są bardzo duże. Zdolność rozumienia drugiego człowieka, głęboka życzliwość i wrażliwość, budzenie zaufania, tolerancyjność, umiejętność poszanowania godności każdego człowieka oraz solidaryzowanie się z ludźmi potrzebującymi i cierpiącymi - to cechy i umiejętności, które naszych pracowników socjalnych odznaczają i których serdecznie gratuluję.

Bez ich osobistego zaangażowania, otwartego serca i wrażliwości w podejściu do problemów drugiego człowieka nie udałoby się na co dzień pomagać najbardziej potrzebującym.

Dziękuję w tym miejscu wszystkim Państwu za trud pracy dnia codziennego, pracy, która każdego dnia przynosi nowe wyzwania. Życzę, aby pomoc drugiemu człowiekowi stała się dla Państwa prawdziwym spełnieniem i przynosiła satysfakcję rekompensującą ciężką pracę.