Gminny Konkurs Recytatorski „Pegazik”

2007-03-02

Gminny Konkurs Recytatorski „Pegazik”

Wysoki poziom reprezentowali uczestnicy gminnego etapu XII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. O laur reprezentantów gminy Dzierżoniów 1 marca w Mościsku zabiegało dwudziestu dwóch młodych artystów ze szkół funkcjonujących na jej terenie.

Eliminacje wyłoniły sześciu laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. Najlepszą recytatorką wśród młodszych uczestników okazała się Roksana Tomków z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Piławie Dolnej. Po niej uplasowała się Pamela Ovalle–Herrera ze Szkoły Podstawowej w Uciechowie, a na trzecim miejscu znalazła się Paulina Ślusarczyk z ZS- P w Piławie Dolnej. W starszej kategorii startowali uczniowie Gimnazjum Gminnego im ks. Jana Melca. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Dagmarze Grunie, drugie zajęła Elwira Fil, a trzecie Sara Chodasewicz. Finalistki z Mościska będą reprezentowały gminę podczas eliminacji powiatowych Pegazika 20 marca w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie. Wszyscy uczestnicy zmagań w Mościsku otrzymali nagrody książkowe. Jury i organizatorzy składają serdeczne podziękowania uczniom oraz ich opiekunom za ogromne zaangażowanie, i pracę włożoną w przygotowania do konkursu.