Strona główna

Innowacja pedagogiczna w Gimnazjum Gminnym w Dzierżoniowie ruszyła…

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2008-10-14

Innowacja pedagogiczna w Gimnazjum Gminnym w Dzierżoniowie ruszyła…

aktualności Gmina Dzierżoniów

Od września w Gimnazjum Gminnym w Dzierżoniowie rozpoczęła naukę klasa pierwsza, która powstała w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Jestem Europejczykiem w zjednoczonej Europie”.

Uczniowie tej klasy mają rozszerzony materiał nauczania o kółka regionalne i agroturystyczne, dzięki czemu będą mogli poznać dokładnie nasz region, jego tradycje, obyczaje oraz zabytki. Dodatkowo uczniowie wzbogacą swoją wiedzę o zasady prowadzenia dobrego gospodarstwa agroturystycznego, poznają tajniki gotowania i obsługi ruchu turystycznego. Taki program będzie realizowany przez całe trzy lata edukacji w gimnazjum.

W tym roku szkolnym uczniowie mają zaplanowanych szereg wycieczek szkoleniowych i praktyk uczniowskich w ramach poszerzonego programu nauczania kółka agroturystycznego prowadzonego przez mgr inż. Kingę Winnicką. Dnia 19 września br. uczniowie wyjechali na pierwszą wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia, gdzie uczestniczyli w XI Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Wrocławskim na Wydziale Chemii. Zostali tam oprowadzeni po całym wydziale, laboratoriach i bibliotece, w której złożyli podpisy do księgi pamiątkowej, a na koniec uczestniczyli w pokazie doświadczeń chemicznych, prowadzonych przez doktorów i profesorów Uniwersytetu Wrocławskiego. Następnie młodzież miała możliwość spaceru po mieście i podziwiania architektury i zabytków Wrocławia.

Mgr inż. Kinga Winnicka

powrót do poprzedniej strony